Madeleine Kil...

Det är vanligt med tryck nedåt och du anger orsaken själv. Det har...

Barnmorskan

 

GBG Sommarbebis 2011

Illamående, ultraljud & sparkar, här diskuteras graviditet.

Re: GBG Sommarbebis 2011

Inläggav snadris 28 sep 2011, 11:01

Hallo alla tjejor. Nu tar jag förgivet att allas bebisar kommit fram ;)

Min lilla tjej vägrade att bli en Julibebis som planerat och bestämde sig för att det istället gick bra att komma ut den 1:a Augusti.

Nu är hon snart 2 månader och är en riktig solstråle (förutom när hon har ont i magen förstås). Hon ju en storebror som snart fyller 2 år och har börjat komma in i trotsåldern. Han får vara på dagis mellan 9-2 tis-tor och då får jag lite tid att andas ut och umgås med lilltjejen.

Dock så börjar jag känna mig rätt ensam och uttråkad. Jag bor i Lunden men flyttar till kungsbacka i mitten av november. Så jag hade tänkt höra om det finns några andra mammor som är sällskapssjuka av sig och har lust att träffas och fika lite. Eftersom Alice är mitt andra barn fick jag inte gå på någon föräldragrupp denna gången, och min tidigare föräldragrupp finns i Småland :(

Hojta gärna till så ordnar vi något! KRAMEN
BildBild


BildBild


BildBild
Användarvisningsbild
snadris
Stammis
 
Inlägg: 190
Blev medlem: 05 feb 2009, 00:40
Ort: Kungsbacka
BF: 110722
BIM: 101115
Status: Förlovad - Mamma till två


Föregående


< Återgå till Gravid forum


Insändare: info@minbebis.com - stina@minbebis.com     Press   Priser och info

Redaktion & Marknad 08 - 778 00 70 / 0761 - 625 584      Annonsering 08 - 20 79 58

Mail: info@minbebis.com     Adress: minbebis MSR Media Group, Gröndalsvägen 34, 117 66 Stockholm