-
Graviditet
-
Snack om barn
-
Föräldrasnack
- Min bebis föräldragrupper
-
Föräldrasnack
- > Allmänna trådar föräldrasnack
- > Fotat & filmat
- > Inredning & trädgård
- > Inreda barnrum
- > Familj & livet som förälder
- > Shopping, mode & skönhet
- > Intressen & nöjen
- > Känsliga ämnen
- > Ångest & depression
- > Relations problem
- > Alkohol & missbruk
- > Sorg & saknad
- > Mat & recept
- > Hälsa & motion
- > Föräldrabloggar
- > Bloggtävlingar
- > Ekonomi & Jobb
- > Tips
- > Bröllop
-
Pappa forum
- Köp & Sälj på Min Bebis
|
|
Hmmm Kan det bli värre?
2 inlägg • Sida 1 av 1
Hmmm Kan det bli värre?Åhhh verkar ha någon slags ond cirkel som aldrig tar slut. Som sagt blivit lämnad av mitt blivande barns pappa, sak samma lika bra så, lever bättre utan honom. Det är okej och vara ensamstående, den lilla biten har passerat mig, till er alla so´m är ensamstående mammor/blivande ni klarar det om ni vill tro mig mina ögon har öppnat en finare värld! Oavsett att jag är själv, har trotts allt ett barn påväg och det är enda lyckan som finns.
Hmmm fick sparken från mitt jobb här om dan. skit kul har inte arbetat ihop ens 6 månader har inte rätt till stöd alls Fick reda på idag att jag måste ta ut ´mina saker från mitt och exets lägenhet då den hyrs ut i andrahand det roliga e att jag har en dag på mig. Skiit kul! som tur kan mammsen hjälpe mig första timmen men sen packa allt själv då alla andra är upptagna tills kvällen. Vad väntar mig mer? Finner verkligen inget svar men försöker vara beredd på ytterligare nån smäll eller har jag tagit emot alla nu?
Re: Hmmm Kan det bli värre?N90: fysjutton.. vissa får ta fler sparkar än andra. Men efter regn kommer solsken heter det ju även om det inte är någon tröst. Men den där onda cirkeln kommer brytas förr eller senare ska du se, du får bita ihop och tänka på vilken överlevare du blir av allt.. Kram på dig, jag håller tummarna för att det ska vända för dig!
2 inlägg • Sida 1 av 1
|



