-
Graviditet
-
Snack om barn
-
Föräldrasnack
- Min bebis föräldragrupper
-
Föräldrasnack
- > Allmänna trådar föräldrasnack
- > Fotat & filmat
- > Inredning & trädgård
- > Inreda barnrum
- > Familj & livet som förälder
- > Shopping, mode & skönhet
- > Intressen & nöjen
- > Känsliga ämnen
- > Ångest & depression
- > Relations problem
- > Alkohol & missbruk
- > Sorg & saknad
- > Mat & recept
- > Hälsa & motion
- > Föräldrabloggar
- > Bloggtävlingar
- > Ekonomi & Jobb
- > Tips
- > Bröllop
-
Pappa forum
- Köp & Sälj på Min Bebis
|
|
mens
5 inlägg • Sida 1 av 1
mens[[font=Times New Roman]Hmm hur ska man förklara sig.
förstår mej inte på mens. jag har regelbunden mens och väldigt riklig. fick mensen i söndags 29/7 och den varade i 2 dagar sen slutade den. men nu i dag så känns det som att den började igen känner lixom igen den när den kommer. det som jag fick i söndags kan man inte kalla blödning utan mer "vatten". den jag har fått nu är verkligen mens! men har ej fått någon mensvärk, får alltid det! hur kan det komma sig att man får olika blödning, har ni varit med om detta?? [/font]
Nä, jag har inte varit med om nå´t sådant. Brukar ha regelbunden mens med rikliga blödningar och rejäl mensvärk. De gånger det varit några förändringar har jag bytt preventivmedel eller varit gravid. Men det varierar ju säkert från person till person.
Äter du något preventivmedel eller har du nyligen slutat med det? Min mens blev konstig när jag slutade alt bytte preventivmedel. Tex när jag hade haft p-stav och tog ut den blödde jag i två veckor, sen var det två veckors uppehåll och sen blödde jag i två veckor till.
5 inlägg • Sida 1 av 1
|










